Grzejnik a miejsce w domu - gdzie go zamontować?

Grzejnik a miejsce w domu – gdzie go zamontować?

Komfort cieplny jest niezwykle istotny dla domowników, którzy codziennie przebywają w różnego rodzaju pomieszczeniach mieszkalnych. To w końcu od niego zależy jakość codziennego życia. Nikt nie lubi wyjść spod prysznica do zimnej łazienki lub wyskoczyć spod wygrzanej pościeli do chłodnej sypialni. Bardzo ważne jest więc odpowiednie dobranie systemu grzewczego z właściwymi dla danej przestrzeni grzejnikami. Każdy pokój posiada odrębne warunki i wymaga specjalnego typu grzejnika. Podpowiadamy, jak dobrać grzejnik do specyficznych pomieszczeń domowych.

Łazienka, w której jest nieustannie mokro, posiada inne wymagania cieplne niż przestronny salon, czy korytarz. Na to, jak ciepło będzie utrzymywać się w danym pomieszczeniu wpływ ma jego wielkość, powierzchnia okien, wentylacja oraz sposób użytkowania. Wynika z tego, że w łazience będziemy musieli zainstalować inny grzejnik niż w sypialni. Wybór urządzenia grzewczego zależy więc od warunków, jakie panują w danym wnętrzu. Chcąc dostosować moc cieplną do rodzaju pomieszczenia, można skorzystać ze specjalnego kalkulatora, który pomoże nam obliczyć ten parametr.

Ogrzewanie przedpokoju

Wybierając grzejnik na korytarz, musimy zadbać o to, aby zapewniał ciepło na właściwym poziomie. Przyjemnie jest poczuć domowe ciepło już na progu mieszkania, jednak chodzi jeszcze o inne, ważne kwestie. Właściwie dobrane urządzenie umożliwi nam suszenie zmoczonych kurtek oraz butów, a ciepły przedpokój uchroni dom przed wyziębieniem. Grzejnik wówczas może stanowić swoistą zaporę, która sprawia, że zimne powietrze nie dociera do innych pomieszczeń. Aby osiągnąć taki efekt, powinniśmy zdecydować się na grzejnik o takich rozmiarach, które będą dopasowane do powierzchni naszego korytarza. Dobrze sprawdzają się grzejniki stojące przekryte półką w formie ławeczki.

Ogrzewanie w łazience

Przy grzejniku łazienkowym ważna jest moc, która zależy od tego, jakie urządzenia ma pełnić funkcje. Musimy dokładnie sprecyzować, czy ma służyć ono tylko do ogrzewania, czy również do suszenia. Na rynku jest wiele modeli o rozmaitych kształtach i kolorach, które często wyposażone są w dodatkowe akcesoria, jak wieszaki, uchwyty, grzałki elektryczne oraz lustra. Główną funkcją grzejnika łazienkowego jest ogrzewanie łazienki, choć równie ważne jest też zastosowanie w postaci suszarki do ręczników. W tej roli świetnie sprawdzają się modele drabinkowe, które znacznie ułatwiają suszenie bielizny i zawieszenie ręczników.

Ogrzewanie w pokoju

W pokojach, gdzie zdecydowanie większa część ściany została przeszklona i zwyczajnie nie ma miejsca na zamontowanie typowego grzejnika, idealnie sprawdzą się modele konwektorowe. Chodzi o grzejniki stojące na niskich nóżkach lub ukryte w podłodze w specjalnej wannie.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *