Kupujemy umywalkę do łazienki

Kupujemy umywalkę do łazienki

Wybór odpowiedniej umywalki do łazienki to zadanie, wymagające właściwego planowania. Otóż dobrze dobrany sanitariat może znacznie ułatwić codzienne czynności, pozwalając szybko rozpocząć dzień lub wygodnie go zakończyć. Wszystko będzie zależeć od potrzeb mieszkańców, do których powinna być dostosowana umywalka łazienkowa. Radzimy, jak dokonać udanego zakupu.

Zanim przystąpimy do zakupów, warto ograniczyć pole poszukiwań poprzez określenie swoich potrzeb. Na początku określ, do jakiego typu łazienki będzie przeznaczona umywalka: do gościnnej toalety w domu czy rodzinnej łazienki w mieszkaniu? Ile osób będzie z niej korzystać w tym samym czasie? Jakich rozmiarów jest łazienka? Dzięki temu szybko określisz jakiego rodzaju umywalki potrzebujesz. Na mateomarket.pl znajdziesz szeroki wybór sanitariatów.

Rozmiar i kształt
Projektanci akcesoriów łazienkowych proponują nam coraz oryginalniejsze rozwiązania. Obok standardowych kształtów opierających się na bryłach geometrycznych znajdziemy fantazyjne formy, dostosowane do indywidualnych wymagań. Najważniejsza jest jednak funkcjonalność, dlatego najlepiej sprawdzają się tradycyjne kształty, a więc prostokątne, kwadratowe, półokrągłe, owalne lub okrągłe. Rozmiar umywalki powinien być determinowany wielkością samej łazienki

Sama czy w duecie?
Jeśli szukasz umywalki do łazienki rodzinnej najlepiej wybrać wersję podwójną, która pozwala na użytkowanie przez dwie osoby jednocześnie. Taki wybór znacznie usprawni codzienne czynności i pozwoli zaoszczędzić wiele czasu. W sytuacji, gdy liczba użytkowników jest ograniczona, a łazienka jest małych rozmiarów, lepiej wybrać umywalkę pojedynczą.

Położenie umywalki
Wszystko zależy od tego, ile mamy miejsca. Do dyspozycji mamy umywalki podblatowe, które prawie lub w całości wpuszczane są w blat. Ich zaletą jest to, że łatwo usunąć wszelkie zabrudzenia, równocześnie jednak powodują nadmierne rozchlapywanie się wody. Umywalka taka zajmuje wiele miejsca pod szafką, dlatego poleca się ją do większych przestrzeni. Z kolei umywalki nadblatowe montowane są na blacie tak, że syfon w całości jest schowany w szafce. Należy podkreślić, że ich krawędzie wystają znacznie ponad blat, co pozwala zaoszczędzić wiele miejsca w szafce, a woda nie rozbryzguje się naokoło.

Materiał
Tworzywo, z jakiego wykonana jest umywalka wpływa na estetykę łazienki. Do najtańszych materiałów wykorzystywanych w produkcji umywalek należy akryl. Niestety, surowiec ten pod naciskiem wody lekko się wygina. Jego zaletą jest to, jest tani, odporny i łatwy do czyszczenia. Równie tanie są umywalki ceramiczne, które są łatwe w czyszczeniu i odporne na zarysowania, jednak podatne na stłuczenia. Bardzo odporne i trwałe są umywalki kamienne, jednak nie należą one do najtańszych rozwiązań.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *