Rodzaje grzejników elektrycznych - jaki grzejnik elektryczny wybrać?

Rodzaje grzejników elektrycznych – jaki grzejnik elektryczny wybrać?

Grzejniki elektryczne to proste rozwiązanie, pozwalające uzyskać komfortową temperaturę w pomieszczeniu. Urządzenia te bardzo dobrze sprawdzają się zarówno w roli ogrzewania podstawowego, jak i uzupełniającego. Grzejniki elektryczne występują w różnych wersjach, można je montować na stałe lub nabyć w typie przenośnym. Współczesne systemy sterowania i programowania sprawią, że elektryczne urządzenia będą się włączać nawet wtedy, kiedy nie ma nas w domu, a wyłączą się po osiągnięciu ustalonej temperatury. Prawda, że wygodne?

Grzejniki elektryczne odznaczają się wyjątkowo szybkim i wygodnym sposobem ogrzania pomieszczeń. W sklepach internetowych, jak mateomarket.pl, znajdziemy wiele wysoko-jakościowo grzejników o wielorakim zastosowaniu. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Na szczęście kategoria „grzejnik elektryczny” oznacza kilka rodzajów urządzeń, których cechą wspólną jest zasilanie na prąd elektryczny.

Urządzenia konwekcyjne

Grzejniki w tym typie są wyjątkowo łatwe w instalacji oraz są atrakcyjne cenowo. Ich zaletą jest, że bardzo szybko się nagrzewają oraz równie szybko stygną, przez co natychmiastowo wpływają na zmianę temperatury we wnętrzu. Większość modeli wyposaża się w co najmniej trzystrefowy termostat. Warto dodać, że ten rodzaj urządzeń wpływa na zmniejszenie wilgotności powietrza we wnętrzach, co jest ich niewątlpiwym atutem.

Grzejniki olejowe 

Są to urządzenia, które działają na zasadzie radiacji. Olej umieszczony we wnętrzu urządzenia nagrzewa się stosunkowo powoli. Nie jest to jednak aż tak wielkim minusem, ponieważ po wyłączeniu grzejnik będzie oddawał ciepło jeszcze przez bardzo długi czas. Warto zaznaczyć, że rozwiązanie to jest doskonałą opcją dla alergików, ponieważ nie powoduje cyrkulacji powietrza oraz związanego z nią ruchu roztoczy.

Kaloryfery ceramiczne

Tego typu grzejniki bazują na zastosowaniu wkładu ceramicznego. Wkład ten bardzo szybko się nagrzewa i przy tym bardzo powoli stygnie. Wbrew pozorom nie oznacza to wcale wysokiej oszczędności. Otóż rozwiązanie to charakteryzuje się wysokim poborem prądu podczas nagrzewania, co wiąże się z wysokimi kosztami użytkowania.

Termowentylatory

Ten typ grzejników elektrycznych jest bardzo popularny i najczęściej występuje w postaci przenośnej. Urządzenia te zbudowane są ze specjalnego wiatraczka oraz spirali grzewczej. Niestety ich praca potrafi być dosyć głośna, tak więc nie nadają się do codziennego stosowania. Do głównych zastosowań tego typu grzejników należy zaliczyć dogrzewanie pomieszczeń w wyjątkowo zimne dni.

Opcja halogenowa

Ostatni rodzaj grzejników elektrycznych to urządzenia halogenowe. Wykorzystują one zjawisko promieniowania, przez zaczynają działać natychmiastowo po włączeniu. Grzejniki te generują promienie podczerwone, nagrzewające przedmioty i rzeczy znajdujące się w okolicy, które oddają ciepło do otoczenia.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *