Rodzaje grzejników dekoracyjnych. Poradnik!

Rodzaje grzejników dekoracyjnych. Poradnik!

Standardowe grzejniki zapewniają ciepło w pomieszczeniach, ale nie posiadają walorów estetycznych. Obecnie na rynku dostępne są grzejniki dekoracyjne, które oprócz przekazywania energii grzewczej, zdobią nasze wnętrza. Sprawdź, jakie kształty mogą mieć grzejniki dekoracyjne?

Przy wyborze grzejników dekoracyjnych decydującym czynnikiem jest estetyka. Jednak przed zakupem konkretnego modelu oprócz koloru i wzoru warto zwrócić uwagę na jego kształt. Producenci w swoich ofertach posiadają różne formy. Dzięki temu każdy może znaleźć taki produkt, który spełni jego oczekiwania.

Grzejniki pionowe
Grzejniki dekoracyjne, które posiadają pionową formę zajmują niewiele miejsca, dzięki czemu można je montować nawet w bardzo małych pomieszczeniach. Na rynku dostępne są modele, których szerokość wynosi nawet mniej niż 30 cm. Na niektórych grzejnikach dodatkowo można wieszać i suszyć ręczniki.

Grzejniki poziome 
Poziome grzejniki dekoracyjne cieszą się dużą popularnością i funkcjonalnością. Ze względu na budowę podobne są do standardowych grzejników aluminiowych. Dostępne są w najróżniejszych kolorach, wzorach i rozmiarach. Budowa tego typu grzejników to jeden lub kilka połączonych ze sobą paneli.

Grzejniki stojące 
Dekoracyjne grzejniki stojące montowane są bezpośrednio do podłogi. Świetnie sprawdzą się przy mało solidnych ścianach działowych z płyt kartonowo gipsowych. Grzejniki stojące mogą mieć różne rozmiary, dzięki czemu łatwo dostosujemy je do zapotrzebowania energetycznego naszego wnętrza.

Grzejniki łukowe
Grzejniki łukowe nie są standardowymi grzejnikami dekoracyjnymi. Wykorzystywane są zwykle przy ścianach o kształcie łukowym. Dzięki nim można stworzyć ciekawe aranżacje.

Grzejniki narożne 
Tego typu grzejniki nie są zbyt popularne. Stosowane są one w narożach pomieszczeń. Wykorzystanie takiego modelu w narożnikach pozwala na zaoszczędzenie powierzchni przy ścianach.

Do jakich pomieszczeń przeznaczone są grzejniki dekoracyjne?
Grzejniki dekoracyjne, które są niezwykle eleganckie, cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród właścicieli mieszkań i domów jednorodzinnych. Przez wzgląd na aspekty wizualne grzejniki dekoracyjne najlepiej montować w salonach, holach czy na korytarzach. Odpowiednio dobrany grzejnik dekoracyjny będzie detalem akcentującym stylistykę pomieszczenia i zwiększającym jego estetykę. Grzejnik dekoracyjny to także świetne rozwiązanie w łazience. Nie tylko zajmują niewiele przestrzeni, ale dodatkowo można na nich suszyć mokre ręczniki, a także bieliznę.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *