Jakie grzejniki najlepiej pasują do łazienki?

Jakie grzejniki najlepiej pasują do łazienki?

Funkcją grzejnika znajdującego się w łazience jest zapewnienie komfortu podczas kąpieli. Istotna jest również możliwość suszenia na nim ręczników czy bielizny. Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz funkcjonalnych i estetycznych modeli. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając ogrzewanie łazienkowe?

Podczas wyboru grzejnika do łazienki najlepiej zapoznać się z ofertą dedykowaną specjalnie do ogrzewania tego właśnie wnętrza. Tym sposobem znajdziemy urządzenie, które nie tylko będzie cieszyć nasze oczy, ale przede wszystkim będzie właściwie przystosowane do użytkowania w warunkach podwyższonej wilgotności.

Grzejnik a wielkość i usytuowanie łazienki

Elementem, który powinno się brać pod uwagę przy wyborze grzejników łazienkowych jest wielkość pomieszczenia. Najlepiej, gdy temperatura w łazience jest wyższa niż na przykład w sypialni czy kuchni, ponieważ w łazience znacznie bardziej odczuwamy chłód. Komfortowe użytkowanie łazienki zagwarantuje nam temperatura, która nie spada poniżej 24°C. Oprócz tego należy również przyjrzeć się lokalizacji łazienki w budynku. W przypadku, gdy usytuowana jest w narożniku domu, a dwie jej ściany są jednocześnie zewnętrznymi ścianami budynku, zapotrzebowanie na ciepło będzie wyższe. Na szybkie uciekanie ciepła z pomieszczenia mają także wpływ duże otwory okienne.

Forma drabinki w roli głównej

Grzejniki łazienkowe w formie drabinek cieszą się największym zainteresowaniem, ponieważ nie tylko ogrzewają pomieszczenie, ale dodatkowo można na nich wysuszyć mokre ręczniki czy bieliznę, rozwieszając je na konstrukcji z cienkich rurek. W celu zainstalowania grzejnika drabinkowego trzeba wydzielić dla niego odpowiednio dużą przestrzeń na ścianie. Kwestię problematyczną może stanowić urządzanie łazienki na poddaszu. W tym przypadku niezbędny może okazać się montaż standardowych grzejników płytowych. Na szczęście producenci, chcąc sprostać oczekiwaniom klientów, rozszerzają swoje oferty o modele płytowe przeznaczone specjalnie do łazienek. Zwykle są one wyposażone także uchwyty do wieszania ręczników, co umożliwia ich szybkie i efektywne suszenie.
Warto zapamiętać, że przy wyborze grzejników łazienkowych lepiej nie decydować się na urządzenia konwekcyjne, bowiem ich funkcjonowanie bazuje na naturalnym unoszeniu ogrzanego powietrza do góry oraz zasysaniu chłodnego u podstawy. Jeżeli powiesimy ręcznik na takim grzejniku, ograniczymy możliwość ogrzewania łazienki. Na uwagę zasługuje ponadto możliwość zainstalowania w grzejniku dodatkowej grzałki elektrycznej, dzięki której będziemy mogli podnieść temperaturę w łazience nawet w sytuacji, gdy centralne ogrzewanie nie zostało uruchomione. Wygodne rozwiązanie poza sezonem grzewczym.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *