Sprzątanie, czyli jak sobie radzić po remoncie ?

Sprzątanie, czyli jak sobie radzić po remoncie ?

Gdy kończymy remont domu lub mieszkania zazwyczaj nie możemy doczekać się olśniewającego efektu końcowego. Niestety, dość często okazuje się, że wcale nie odpowiada on w pełni naszym oczekiwaniom. Owszem, sam remont został wykonany z wymaganą w takich sytuacjach starannością, trudno mówić jednak o zadowoleniu w sytuacji, w której efekt wizualny psują resztki materiałów budowlanych oraz smugi na kafelkach. Warto zatem pamiętać o dwóch podstawowych zasadach. Wszystkie zabrudzenia powstające w trakcie remontu należy jak najszybciej eliminować, nie bez znaczenia wydaje się zaś i to, aby wykorzystywać w tym celu jedynie te rozwiązania, które są zalecane przez producentów.

O późniejszym sprzątaniu należy zresztą pomyśleć już na etapie planowania remontu, nie można mieć bowiem nadziei na to, że resztki budowlane znikną same. Jeśli nie zdecydujemy się na dokładne wyczyszczenie wszystkich powierzchni, trudno będzie nam liczyć na atrakcyjny wygląd wnętrza. O sprzątaniu warto pomyśleć również dlatego, że sam remont wiąże się ze sporymi nakładami finansowymi. To właśnie one skłaniają nas do tego, aby materiały wykończeniowe wybierać maksymalnie precyzyjnie, nie powinniśmy więc narażać się na niepotrzebne wydatki tylko dlatego, że zapomnieliśmy o dbałości o porządek i czystość już po wykonaniu zaplanowanych przez nas zadań. Warto też liczyć się z tym, że nawet największa ostrożność podczas remontu nie uchroni nas przed zabrudzeniami, nie ma przy tym znaczenia to, czy pracujemy samodzielnie, czy też decydujemy się na skorzystanie z usług doświadczonej ekipy remontowej. Dla remontu charakterystyczne jest to, że w każdym momencie może dojść do zdarzeń trudnych do przewidzenia, a konsystencja wykorzystywanych w czasie jego trwania produktów rzadko jest tą, nad którą można łatwo zapanować. Oczywiście najtrudniej jest pozbyć się tych zabrudzeń, z którymi mamy do czynienia po wykorzystaniu pianki poliuretanowej. Problematyczny bywa jednak również silikon ze smugami, które są wyjątkowo trudne do usunięcia.

Pianka poliuretanowa jest problematyczna podczas sprzątania, dziś jednak trudno mieć nadzieję na to, że podczas prac remontowych uda nam się uniknąć konieczności jej wykorzystywania. Stosuje się ją między innymi w trakcie wymiany okien oraz drzwi oraz w procesie uszczelniania różnego rodzaju szczelin. Jest materiałem nie tylko łatwym w zastosowaniu, ale i możliwym do aplikowania nawet w tych miejscach, które są uważane za wyjątkowo trudno dostępne. I choć podczas remontu stosuje się w formie zabezpieczenia specjalistyczną folię i taśmę ochronną, należy liczyć się z tym, że sąsiednie powierzchnie mogą ucierpieć.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *