Prace wykończeniowe w łazience

Prace wykończeniowe w łazience

Wykończenie łazienki

Łazienka to pomieszczenie, do którego przywiązujemy dużą uwagę, szczególnie, jeżeli chodzi o jej wykończenie. Każdy z nas chce, aby łazienka była elegancka, funkcjonalna i posłużyła nam na lata. A zatem podejmując decyzję o jej wykończeniu musimy wnikliwie przeanalizować etapy pracy. Pierwszym z nich jest oczywiście wybór ekipy remontowej, pamiętajmy, że łazienka to ważne pomieszczenie w naszym domu i nie warto na niej oszczędzać, podobnie jak na ceramice sanitarnej, wyposażeniu i wielu innych elementach naszej łazienki.

Jeżeli nie mamy pomysłu na swoja łazienkę, możemy zlecić architektowi jej zaprojektowanie, jednak możemy również zainspirować się zdjęciami łazienek, jakie znajdziemy w Internecie i na ich podstawie stworzyć coś swojego. W łazience zarówno na ścianach jak i na podłodze najlepiej sprawdzą się standardowe płytki ceramiczne.

Ostatnio bardzo modne są płytki dużych rozmiarów. Do dekoracji ścian możemy również użyć drobnych kolorowych kosteczek, tak zwanej mozaiki, która wygląda bardzo efektownie. Płytki na ścianach kładziemy z reguły do wysokości 1,5 metra pozostałą część ściany malujemy farbą. Sporym wydatkiem, jaki spotka nas przy wykończeniu łazienki jest oczywiście armatura sanitarna. I ty często pojawia się kolejny problem, czy zdecydować się na wannę czy też kabinę prysznicową.

Ten wybór jest uzależniony od naszych preferencji, jednak znacznie częściej decydujemy się na kabinę prysznicową, jednak w dużych salonach kąpielowych możemy pozwolić sobie zarówno na jedno jak i na drugie rozwiązanie. Kolejnym etapem wyposażania naszej łazienki są meble. Ostatnio bardzo często decydujemy się na funkcjonalne meble na zamówienie.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *