Aranżacja ścian niestandardowo

Aranżacja ścian niestandardowo

Na rynku istnieje tak duży wybór materiałów wykończeniowych, że możemy ozdobić ściany mieszkania tak, jak sobie to tylko wymarzymy. Do wyboru mamy między innymi szkło, kamień, a nawet elementy blachy.

Kamień jest najbardziej popularnym materiałem na ściany. Jest bardzo trwały i posłuży latami, zatem wybór tego właściwego powinien być dokładnie przemyślany. Kamień jest odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, nie poddaje się działaniu temperatur. Najczęściej wybierany kamień to marmur, trawertyn, piaskowiec, granit. Te materiały pojawiają się głównie w salonie oraz przedpokoju. Zazwyczaj okłada się nimi fragmenty ścian, ale zdarza się kamień na całych, dużych połaciach ścian. Jest to bardzo odważne rozwiązanie, zazwyczaj stosowane w nowoczesnych wnętrzach.

Kamień polerowany odbija światło, zaś okładzina z kamienia łupanego i łamanego, skupia światło.

W łazience i kuchni lepiej nie stosować kamienia, zastąpmy go płytkami ceramicznymi, które również można znaleźć w niestandardowych rozmiarach i kolorach. Łatwiej je czyścić.

Jako ciekawy, nowoczesny dodatek pojawia się pleksi, szkło, blacha. Te materiały z kolei doskonale sprawdzają się technicznie i wizualnie w łazience, toalecie, kuchni. Ciekawie wygląda ozdobne szkło w sypialni, stanowiąc element rozgraniczający między częścią sypialną, a garderobą.

Blacha pojawia się najczęściej jako okładzina w kuchni, co znacznie ułatwia dbanie o higienę tego miejsca. Blacha miedziana doskonale komponuje się z kuchnią w stylu rustykalnym.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *