Zalety przenośnych klimatyzatorów

Zalety przenośnych klimatyzatorów

Sezon upałów już blisko i choć wysoka temperatura jest przyjemna i kojarzy się z wakacyjnym odpoczynkiem, czasem jednak chcemy od niej odpocząć. Są przecież momenty, kiedy pragniemy delikatnie się ochłodzić bez wychodzenia z domu. Warto wówczas zdecydować się na kupno przenośnego klimatyzatora, który nie wymaga stałej instalacji. W mieszkaniu czy w bloku możemy mieć klimatyzację – bez kosztownego i skomplikowanego montażu na zewnątrz.

Jeszcze niedawno klimatyzator kojarzył się z luksusem i pewnym zbytkiem. Na szczęście dzisiaj klimatyzatory w domu są spotykane coraz częściej. Najpopularniejsze są klimatyzatory przenośne, które pozwalają ustawić urządzenia akurat tam, gdzie chcemy schłodzić powietrze, a następnie przenieść go w inne miejsce. Jeśli w domu jest za gorąco, taki przenośny klimatyzator przyda się z pewnością. Zestaw tych urządzeń znajdziemy na materomarket.pl. Należy jednak przemyśleć jego wybór tak, aby ostatecznie nie być rozczarowanym z efektów chłodzenia.

Zalety klimatyzatorów przenośnych
Klimatyzatory przenośne są bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy utrzymać niską temperaturę w danym pomieszczeniu. Działają na zasadzie pobierania ciepłego powietrza i wyprowadzania go potem na zewnątrz. Najczęściej urządzenia te mają wbudowany agregat chłodzący. Oznacza to, że nie ma konieczności montowania dodatkowych urządzeń na zewnątrz mieszkania. Zdarza się, że niektóre klimatyzatory przenośne wyposażone są w funkcje osuszania i chłodzenia oraz posiadają specjalne filtry, które oczyszczają powietrze z drobnoustrojów. Niezaprzeczalną zaletą klimatyzatorów przenośnych jest fakt, że mogą być one przenoszone z jednego pokoju do drugiego. Wystarczy, że ustawimy klimatyzator w pobliżu okna, a rurę wylotową umieścimy na zewnątrz. Odpowiedni odpływ ciepłego powietrza zapewniana jest przez łatwą w montażu wkładkę rozsuwaną, która pasuje do większości okien wertykalnych i horyzontalnych, w której umieszcza się rurę wylotową.Do wad przenośnych klimatyzatorów możemy zaliczyć ich hałaśliwość, dlatego przed zakupem warto sprawdzić, jaki dźwięk wydaje z siebie dane urządzenie.

Jakie urządzenie wybrać?
Niewielkie rozmiary klimatyzatorów przenośnych i ich łatwy montaż zdecydowanie ułatwiają wybór. Oglądając urządzenia zwracajmy uwagę na ich parametry zewnętrze. Ważne jest, aby klimatyzator był niewielki i pasował wizualnie do naszego wnętrza oraz był sprawny techniczne. Sprawdzajmy więc jaką wybrany przez nas klimatyzator ma wydajność chłodzenia, którą mierzy się w kW. Im więcej kilowatów, tym większe pomieszczenie da się schłodzić za pomocą danego urządzenia. Do pomieszczeń o powierzchni około 20m2 wystarczy moc 2,0 kW, a do powierzchni 25m2 lepiej wybrać klimatyzator o mocy około 2,5 kW.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *