Wybieramy kłódki domowe

Wybieramy kłódki domowe

Tajemnica dobrej ochrony tkwi w skutecznym rozwiązaniu, które zabezpieczy nasz dobytek przed niepożądanym działaniem z zewnątrz. W tej roli świetnie sprawdzają się sejfy oraz kłódki domowe, których różne modele znajdziemy w ofercie mateomarket.pl. Urządzenia te pozwalają zabezpieczyć przedmioty i dokumenty przed ewentualną kradzieżą.

Potrzebujesz zabezpieczyć ważne dokumenty lub cenne przedmioty? Skorzystaj z w pełni sprawdzonych pod kątem funkcjonalności i niezawodności sejfów i kłódek domowych. Chodzi o produkty, które pozwalają na przechowywanie drogocennych rzeczy, zapewniając przy tym wysokie standardy bezpieczeństwa. Działanie tych urządzeń jest bardzo proste i uniemożliwia osobom z zewnątrz wydobycie tego, co znajduje się w środku. Takie rozwiązania pozwalają nam skutecznie ochronić rzeczy dla nas ważne i kosztowne.

Rodzaje kłódek
Kłódki są podstawowym urządzeniem zapewniającym bezpieczeństwo, które zamykają drzwi do pomieszczeń, do których osoby trzecie nie powinny mieć dostępu. Na rynku możemy wyróżnić kilka rodzajów kłódek. Ze względu na zastosowaną konstrukcję wyróżnia się kłódki pałąkowe oraz trzpieniowe. Pierwsze sprawdzają się przy nietypowych zamknięciach, gdy dwa elementy, które kłódka będzie obejmować, nie są blisko siebie. To idealne rozwiązanie przy zabezpieczeniu bram, furtek oraz drzwi do piwnic. Kłódki trzpieniowe są solidniejsze niż kłódki pałąkowe, ponieważ trudniej je otworzyć, czy przepiłować. Dodatkowo, z racji zaczepów trzpienia po bokach i wbudowania go w kłódkę, trudno je zbić. Wyróżniamy też rodzaj materiału użyty do zbudowania korpusu kłódki. Oznacza to, że możemy mówić o kłódkach żeliwnych i mosiężnych. Pierwsze cechują się dobrą odpornością na uszkodzenia i często są używane jako zabezpieczenie dodatkowe. Kłódki mosiężne w odróżnieniu od kłódek żeliwnych, są bardziej odporne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych i sprawdzą się przy zabezpieczeniach pomieszczeń wymagających zwiększonej ochrony.

Bezpieczeństwo
Ze względu na posiadane atesty bezpieczeństwa możemy wyróżnić kłódki energetyczne, rowerowe oraz szyfrowe. Pierwsze stosowane są do zamykania ujęć wodnych, węzłów ciepłowniczych, szaf antenowych czy sterowni dźwigów. Ich obecność jest niezbędna w budynkach mieszkalnych oraz różnych obiektach użyteczności publicznej. Równie popularne są kłódki rowerowe ze stalowym zapięciem, których rama wygięta jest na kształt litery U. Kłódki szyfrowe posiadają możliwość wykorzystania kombinacji cyfrowej, która będzie znana tylko osobie, która ją wprowadziła. Oznacza to, że dostęp do takiej kłódki będzie trudny a kombinacja będzie ciężka do złamania przez osoby trzecie – w końcu już przy trzech cyfrach w szyfrze ilość kombinacji wynosi aż 1000. Kolejną zaletą jest fakt, że nie potrzebujemy kluczyka, który, zważywszy na niewielkie wymiary, może się łatwo zgubić.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *