Meblowanie łazienki

Meblowanie łazienki

Urządzenie wnętrza łazienki, w której będziemy mogli zrelaksować się i zadbać o swoje ciało jest niezwykle ważne. Powinniśmy kierować się względami praktycznymi, jak również estetycznymi. Wnętrze łazienkowe powinno być przytulne, ale równocześnie nowoczesne. Projektanci mebli raz na jakiś czas wprowadzają ciekawe rozwiązania, które potrafią całkowicie odmienić nasze łazienki. Oto kilka propozycji umeblowania wnętrza łazienkowego.

Obecnie widać wyraźną zmianę w podejściu do projektowania wnętrz łazienkowych. Jeszcze niedawno stawiano głównie na jej funkcjonalność, pomijając względy estetyczne. Dzisiaj pomieszczenia te kreuje się na miejsce relaksu i wytchnienia. Między innymi dlatego znajdziemy tam dużą ilość drewna, eleganckie szafki, regały oraz półki, które pozwalają łatwo schować całe wyposażenie. Współczesne sanitariaty otrzymują coraz oryginalniejsze formy, a jak wyglądają dzisiejsze meble łazienkowe? Oto, co możemy znaleźć na mateomarket.pl.

Oryginalne zestawienia
Obecnie, projektanci chętnie czerpią z wzornictwa lat 60. I 70. XX w. Te retro formy zyskują unowocześnione wydanie. W sklepach znajdziemy całe mnóstwo szafek łazienkowych łączących tradycyjne elementy z nasyconymi kolorami i geometrycznymi wzorami. Obok spotkamy śmiałe połączenia różnych stylów przełamujące klasyczne formy mebli mocnym akcentem kolorystycznym bądź wykończeniowym.

Naturalny design
Współczesne łazienki to przede wszystkim miejsca odprężenia, gdzie oddajemy się codziennej pielęgnacji. Nic tak nie pomaga zrelaksować się jak naturalne materiały i połączenia. Długa kąpiel wśród drewna, bieli i roślin to wymarzony koniec dnia. Oznacza to, że współczesne meble łazienkowe są wykonane głównie z drewna, które w nowoczesny sposób łączy się z lakierowanymi płytami lub metalowymi elementami. Kolejnymi modnymi materiałami są kamień i beton. Ich ciężar świetnie współgra z lżejszymi materiałami i elementami. To właśnie przenikanie się kontrastowych form jest głównym trendem w projektowaniu mebli. Odnosi się to również do barw. Oznacza to, że naturalne kolory, jak szarości, beże, brązy można zestawiać z zielenią i bielą.

Efekt 3D
Moda na efekty 3D zawitała również w naszych domach. Bardziej odważni, którzy chcą nadać swojej łazience niebanalnego i oryginalnego klimatu mogą zdecydować się na motywy dekoracyjne z ciekawą strukturą 3D. Pomaga to bardzo łatwo osiągnąć niepowtarzalny klimat. Taką trójwymiarową strukturę można wprowadzić na różne sposoby wykorzystując np. meble. Wystarczy, że będziemy wybierać takie meble, które posiadają trójwymiarową powierzchnię, co ożywia i dynamizuje ich bryłę. Dzięki temu na powierzchni drzwi szafki uzyskamy ciekawą oraz geometryczną grę cieni i światła.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *