Jaką szafkę do łazienki kupić?

Jaką szafkę do łazienki kupić?

Urządzając łazienkę musimy zwrócić uwagę na wybór właściwych mebli do łazienki. W sytuacji, gdy dysponujemy małą ilością miejsca w łazience dobrym rozwiązaniem są szafki pod umywalkę. Pamiętajmy, że szafki łazienkowe powinny być nie tylko estetyczne, ale również praktyczne, a więc pojemne. Na mateomarket.pl znajdziesz meble łazienkowe, które spełniają wszystkie kryteria.

Odpowiednio dobrane meble do łazienki porządkują wnętrze i tworzą klimat. Drewniane szafki łazienkowe sprawią, że wystrój będzie przytulny, podczas gdy lśniące i lakierowane powierzchnie świetnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach. Podpowiadamy, jak urządzić łazienkę i wybrać do niej właściwie meble. Jest to bardzo ważne, ponieważ wyposażenie tego pomieszczenia ma docelowo służyć nam przez lata.

Jaki mebel wybrać do łazienki?
Szafka do łazienki powinna być przede wszystkim odporna na ciepło i wilgoć. W sklepie nie jesteśmy tego w stanie sprawdzić, dlatego musimy dokładnie przepytać ekspedienta. Ponadto szafka powinna być funkcjonalna. Oznacza to, że drzwiczki powinny się lekko zamykać i otwierać, mieć trwałe zawiasy oraz poręczny uchwyt. W sytuacji, gdy go zabraknie przy każdorazowym otwieraniu i zamykaniu szafki, pobrudzimy lustro palcami. Jeśli szafka ma wiele przegródek i półek, każdy domownik bez problemu pomieści w niej swoje toaletowe drobiazgi oraz łatwo i szybko je wyjmie. Ważne, żeby półki nie były za wąskie, ani za płytkie. Odległości między samymi półkami powinny być dopasowane do wielkości naszych przyborów toaletowych oraz kosmetyków. Praktycznym rozwiązaniem są specjalne przegródki na suszarkę, zapasowe mydła, maszynkę do golenia, szczoteczki czy pasty do zębów. Wewnątrz powinniśmy trzymać tylko suche przybory.

Kryteria wyboru
Dzisiejsze łazienki to miejsca dobrze zorganizowane, funkcjonalne i estetyczne. Nie chcemy, żeby nasze intymne rzeczy i kosmetyki walały się po całym wnętrzu łazienki. W utrzymaniu porządku pomogą dobrze dobrane meble łazienkowe. I tak np. umywalkę możemy połączyć z długim blatem, na którym ustawimy akcesoria łazienkowe. Najlepiej jednak zdecydować się na szafkę lub szafki łazienkowe. Przy wyborze szafek kieruj się zasadą ergonomii. Otóż zakłada ona, że wszelkiego rodzaju szafki i półki będą znajdywać się na wysokościach odpowiednich dla ich użytkowników. Jeśli chcemy, żeby meble długo nam posłużyły, powinny być zrobione z materiałów odpornych na zmiany temperatur i gromadzącą się parę wodną w łazience, czyli wilgocioodpornych. Dobrej jakości szafki będą zabezpieczone lakierem poliuretanowym, a ich tyły powinny zostać zamontowane tak, żeby nie dotykały ściany, przy której będą ustawione. Wówczas skraplająca się na niej para nie powoduje powstawania pleśni z tyłu mebli.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *